Skip to content

החזרי מס שבח בהרצליה

החזרי מס שבח בהרצליה מיועץ מס מומחה

משרד רואה חשבון רויסמן מתמחה בחשבונאות ומיסוי לכל סוגי העסקים וחברות בע"מ. התמחויות ייחודיות נוספות למשרד בתחומי החקלאות, התעשייה והמסחר. שירותי המיסוי וחשבונאות שלנו מתחילים מהבנת הצרכים הפיננסיים והיכרות עם הלקוח וממשיך לאורך כל חיי העסק: החל מפתיחת תיק, ניהול חשבונות, יעוץ מס שוטף, הכנת הדוח השנתי וייצוג שוטף ברשויות המס.

החזרי מס שבח בהרצליה: איך לקבל ולמה חשוב להיעזר ברואה חשבון המתמחה בתחום

אם מכרת נכס מקרקעין ב-6  שנים האחרונות, על פי חוק מיסוי מקרקעין, כל מי שמכר נכס נדל"ן בישראל, חייב להגיש דיווח על המכירה למנהל מס שבח. הדיווח כולל את פרטי הנכס, מחיר המכירה, מחיר הרכישה וכן נתונים נוספים. לאחר קבלת הדיווח, מנהל מס שבח יקבע את שיעור מס השבח שיש לשלם.

הרצליה היא אחת הערים היקרות בישראל למגורים, ולכן גם מכירת נכס נדל"ן בעיר יכולה להניב רווח משמעותי. עם זאת, חשוב לזכור כי מס שבח הוא מס הכנסה המוטל על רווחים ממכירת נכס נדל"ן, ויכול להגיע עד ל-47% מהרווח הראלי.

חוק מס שבח

על פי חוק מיסוי מקרקעין, כל מי שמכר נכס נדל"ן בישראל, חייב להגיש דיווח על המכירה למנהל מס שבח. הדיווח כולל את פרטי הנכס, מחיר המכירה, מחיר הרכישה וכן נתונים נוספים. לאחר קבלת הדיווח, מנהל מס שבח יקבע את שיעור מס השבח שיש לשלם.חשוב לבין שהמס שבח ששולם בעת המכירה הוא סוג של "מקדמה" ולא מס סופי וניתן לבקש החזר על תשלום ביתר, בדרך כלל תשלום המקדמה יהיה הסכום המקסימלי כך שאין מה להפסיד עם בדיקת סכום להחזר, אפשר רק להרוויח.

מצבים שמגדילים את הסיכוי להחזר מס שבח:

  • אנשים מעל גיל 60 אשר זכאים למדרגות מס מופחתות
  • זוגות המחלקים ביחד בנכס הנמכר
  • ביצוע פריסת השבח לשנים קודמות תוך ניצול מדרגות מס נמוכות
  • הזכאים לפטורים או הקלות לפי חוק מיסוי מקרקעין
  • בעלי הפסדים בשוק ההון אשר ניתנים לקזז מול השבח
  • בעלי נכסים הזכאים לשיעורים מס "הסטוריים", כלומר שיעורי מס מופחתים

קיימים מצבים רבים אחרים אשר מצדיקים את תיקון השומות, לעיתים במדובר על שילוב של מצבים רבים והטבות רבות שלא נלקחו בחשבון בעת המכירה

חשוב לזכור כי הליך קבלת החזר מס שבח יכול להיות מורכב ומסורבל. על מנת להגדיל את סיכויי ההצלחה בקבלת החזר מס שבח, מומלץ להיעזר ברואה חשבון המתמחה במיסוי מקרקעין.

דוגמאות לחלק מהחזרי מס שבח שביצענו:

  • טיפלנו  בזוג ששילם לשלם 165,000 ₪ על מכירת קרקע, לאחר הטיפול  הצלחנו להחזיר לו חזרה 123,000 ₪.
  • פנה אלינו זוג אשר מכר מגרש, שילם 127,000 ₪, לאחר שניצלנו את כל ההטבות שלא נוצלו הצלחנו להחזיר 88,000 ₪.
  • הגיע אלינו אדם אשר שילם מס שבח של 232,000 ₪ על זכויות בניה, לאחר הטיפול שלנו קיבל לחשבון  הבנק 97,000 ₪.
  • זוג מכר דירה ואחר בדיקתנו בשל אי ניצול כל הטבות הצלחנו להחזיר להם 48,000.

ייעוץ כלכלי

היעוץ הכלכלי המקצועי שמוענק ע"י רואה חשבון רויסמן יכול להביא לשיפור משמעותי ביכולת התכנון הפיננסי ובכך להפוך החלטות עסקיות למדוייקות ומשתלמות יותר ע"י קבלת החלטות המבוססות על ידע עדכני מלא

תכנון מס מתקדם

בזכות הניסיון העשיר של רויסמן ברשויות המס: תכנון מס מדוייק ומותאם אישית מסייע ללקוחות לחסוך כסף רב במיסים ובמיסוי כפול ובכך מסייע בהבראת עסקים.
תכנון מס יכול לסייע לך בחיסכון כספי, ליצר יציבות פיננסית וניהול פיננסי יעיל יותר בהמשך וכן בפיתוח עסקי כגון זיהוי אפשרויות השקעה, גיוס הון ועוד.

התנהלות מול הרשויות

המשרד הוקם ע"י רואה חשבון יוסף רויסמן לאחר שכיהן כ-25 שנה בתפקידים בכירים במס הכנסה. ניסיונו רב השנים במס הכנסה תורם רבות לאיכות השירות שמקבלים לקוחות המשרד. אנו מודעים למורכבות שבניהול מול רשויות המס. ניסיוננו העשיר יכול לפתור, לייעל ולקדם פעילות נכונה ויעילהמול רשויות אלו

30+ שנים ומאות לקוחות מרוצים

כעצמאי אני מקבל את שירותי ראיית החשבון והנהלת החשבונות ממשרדו של "רויסמן חשבונאות ומיסוי" במשך 10 שנים, הן בחברה בע"מ שבבעלותי והן כעוסק מורשה. כל תקופת עבודתנו יחד זכיתי תמיד לקבל שירות אדיב, מהיר ונעים ומעל לכל – מקצועי ביותר! ממליץ בחום!
ניסן אלון
מורגש הבדל משמעותי בשירות ראיית החששבון אצל רויסמן
יחס אישי ומקצועי, המשרד נותן שקט נפשי מההתמודדות עם שלטונות המס תוך עדכון שוטף, הייתי שנים אצל רואה חשבון אחר ניתן להרגיש את ההבדל.
אמויאל דוד
הקמת חממות בע"מ
צוות המשרד הכולל בראשותו של מריו רויסמן, מלווה אותנו כבר 10 שנה, הצוות מלווה אותנו בכל תחומי ניהול החשבונות, נותן לנו שרות מעולה מול הרשויות: מע"מ , מס הכנסה , וביטוח לאומי, מכין לנו לפי בקשותינו דוחות הנדרשים לטובת מימון העסק שלנו, מול מרכז ההשקעות בחקלאות , מול גופי המימון בנקאיים וחוץ בנקאיים, המשרד מרכז עבורנו שרות מקצועי, מענה לכל צורכנו ביעילות וזמינות רבה. על כך מודים לך ולאביך על המסירות הרבה בשרות המקצועי והחכם שלכם.
אביהר גיורא ופרדי נפתלי
חקלאים במושב חצבה בערבה

ההישגים שלנו - רוצה גם?

החזרי מס שבח ללקוחות
0 +
אחוזי הצלחה בייצוג תיקים
0 %
זמן תגובה ממוצע ללקוחות
0 דקות
התמחויות ייחודיות
0 +