החזרי מס

לקבלת החזרים גבוהים במס יש לפנות רק לרואה חשבון המכיר ובקיא היטב בכל החוקי המס.

בעצם נדרש להבין כי רק רואה חשבון המומחה במיסוי ידע להשיג עבורך את המיסוי המינימלי ביותר שניתן להשיג.

משרדנו, רויסמן חשבונאות ומיסוי מתמחה מזה שנים רבות בכל היבטי המיסוי ובייחוד בנושאי החזרי מס. בעלי המשרד הינו בכיר מאוד לשעבר במס הכנסה ולכן בקיא מאוד בכל היבטי המיסוי הקיימים בישראל.

החזרי מס מתבטאים לא אחת בסכומים גבוהים ולכן קיימת חשיבות רבה לבדוק נושא זה באופן מעמיק באמצעות אנשי מקצוע, כדי שכל אזרח יקבל את החזרי מס, על פי התחשיב השנתי שלו.

החזרי מס לשכירים

החזרי מס לשכירים מבוצעים באופן של תחשיב המס לכל שכיר נקבע בתחילת השנה מתוך הנחה שתהיה זו משכורת קבועה לאורך כל השנה ולכן המס מתחלק באופן שווה לשנים עשר חודשים. אך בפועל קורים במהלך השנה המון שינויים לשכירים רבים, אשר לא עובדים חלק מהשנה ומקבלים עקב כך קצבת אבטלה, קצבת דמי לידה אם הן ילדו , קצבת נכות ועוד.

לאור זאת כל התחשיב השנתי שבוצע לעובד זה בתחילת השנה הוא אינו נכון ונוצר מצב שהוא שילם מס ביתר עבור החודשים שבהם הוא הספיק לעבוד במהלך השנה. זו הסיבה שמומלץ לכל עובד שכיר לבצע בדיקת החזרי מס לשכירים.

יש גם מקרים רבים שבהם חשבי השכר ביצעו משכורות שגויות, עקב חוסר במידע או עקב טעות אנוש. אם הם רשמו לדוגמה בטעות שהעובד הוא גבר במקום אישה, האישה הזו לא תקבל לאורך כל שנת המס נקודות זיכוי כאימא. בנוסף לכך אם חשב השכר לא יודע שמדובר באדם שהוא גרוש ומשלם מזונות, או אדם שיש לו ילד נכה, גם השכירים הללו לא קיבלו את נקודות הזיכוי המגיעות להם לאורך כל השנה ולעיתים לאורך שנים רבות. השווי של כל נקודת זיכוי היא כמה מאות שקלים ולכן הנקודות הללו מצטברות לסכומים גבוהים יחד.

בדיקה של תחשיבי מס

לאור כל זאת אפשר לבצע החזרי מס באופקים או בכל מקום אחר בארץ, באמצעות צוות מקצועי ביותר אשר מכיר את כל החוקים הן העכשוויים והן הישנים ובדרך זו הם דואגים לכך שהלקוח יקבל את מלוא ההטבות והזכויות המגיעות לו. עובדי המשרד המיומנים מבצעים גם החזרי מס בנתיבות או בכל מקום אחר בישראל לעובדים שכירים. הם בודקים עבורם את חבות המס עבור כל אחת משש השנים האחרונות ואם על פי הסימולטור הם שילמו בפועל מס גבוה יותר, כדאי להגיש עבורם את כל הדוחות הרלוונטיים מתוך שש השנים הללו.

כאשר היועצים המנוסים מבצעים החזרי מס בדימונה הם מגישים עבור הלקוחות הללו את כל המסמכים הרלוונטיים, כמו טופסי 106 של שני בני הזוג לאורך כל השנה מכל מקומות העבודה בשנים שעבורם מגישים את הדוחות. כמו כן אישורים על קבלת תשלומים מהמוסד לביטוח לאומי כמו דמי לידה, דמי אבטלה וקצבת נכות. בנוסף לכף מגישים עבור החזרי מס בבאר שבע גם אישורים על ביצוע תרומות שמגיע עבורם זיכוי ממס על פי סעיף 46, תשלומים שבוצעו עבור ביטוחי חיים, ביטוחי מנהלים, קרנות פנסיה, קרן השתלמות וחסכונות נוספים אשר ההוצאה עבורם מוכרת במס.

הגשת דוחות אישיים שנתיים

כאשר מגישים החזרי מס בערד, או בכל מקום אחר לצורך העניין,  מוסיפים מסמכים של הכנסות נוספות כמו לדוגמה רווח מפעילות בשוק ההון, השכרת נכס ועוד גם ההכנסות הללו נכללות בשווי המס לתשלום. הגשת החזרי מס בירוחם היא נוחה מאד כיוון שהדוחות מוגשים למשרדי מס הכנסה ולאחר בדיקה של הפקידים אם הכול תקין, הכספים מועברים די מהר לחשבונות הבנק של השכירים. במקרים רבים הסכומים הם מאד משמעותיים במציאות העכשווית.

החזרי מס בערבה מתבצעים באופן יום יומי כדי לסייע ללקוחות לקבל את הכספים שמגיעים להם. הדרך היחידה לקבלת החזרי מס היא באמצעות הגשת דוחות אישיים למשרדי מס הכנסה. לכן כל מי שזקוק לאופציה של החזרי מס בדרום יודע, שכאשר הוא מגיע למשרד מקצועי הוא יקבל את מלוא השירות לאורכו של כל התהליך בייעוץ ובהכוונה.

קבלת מלוא ההטבות והזכויות

אנשים מבוגרים אשר חלו במחלות מגיע להם החזר מס משמעותי אם הם מקבלים אישור על פטור מתשלום מס הכנסה ממועד פרוץ המחלה. כמו כן מי שיוצא לפנסיה מקבל הטבות על פי סעיף 190 א. אך אם לא יוגשו דוחות אישיים לא יתקבלו החזרי מס לגיל הזהב.

החזר של תשלום מס שבח

מהו החזר מס שבח בעצם?
מי שמוכר נכס מחויב לשלם מס שבח על פי תחשיב שמבצע השמאי או עורך הדין. אך לאחר מכן יש אפשרות להגיש בקשה לקבלת החזרים כספיים מתוך סכום זה, אם המס ששולם היה גבוה מדי וזאת לאור בדיקת החזרי מס שבח אשר כוללת הוצאות שהיו לבעלי הנכס בעת שהחזיקו בו. עקב כך יש לכלול בדוחות השנתיים גם את הנתונים הללו וכך לקבל החזרי מס שבח שהם בדרך כלל סכומים גבוהים בהתאם לשווי המכירה של הנכס.

בצעו בדיקה מהירה באתר אם מגיע לכם החזרי מס שבח