Skip to content

החזרי מס שבח מקרקעין

החזרי מס שבח מקרקעין מיועץ מס מומחה ומנוסה

משרד רואה חשבון רויסמן מתמחה בחשבונאות ומיסוי לכל סוגי העסקים וחברות בע"מ. התמחויות ייחודיות נוספות למשרד בתחומי החקלאות, התעשייה והמסחר. שירותי המיסוי וחשבונאות שלנו מתחילים מהבנת הצרכים הפיננסיים והיכרות עם הלקוח וממשיך לאורך כל חיי העסק: החל מפתיחת תיק, ניהול חשבונות, יעוץ מס שוטף, הכנת הדוח השנתי וייצוג שוטף ברשויות המס.

החזר מס שבח מקרקעין

חלק מהאזרחים שמכרו נכסים בשנים האחרונות אינם מודעים לעובדה שמגיעים להם החזרי מס שבח מקרקעין כיוון שהתשלום שהם שילמו היה מעל הסכום שהם היו אמורים לשלם.

סיבות להחזרי מס שבח מקרקעין

הסיבה לקבלת החזרי מס שבח מקרקעין נובעת מהעובדה שמס שבח שמשלם כל מוכר נכס היא למעשה מקדמה והיא ללא התחשבות בקריטריונים מסוימים שיוצרים הוזלה של מס זה. לכן קיימת חשיבות רבה בתום שנת המס להגיש את כל המסמכים הרלוונטיים לרואה חשבון שהוא מומחה בתחום זה, כדי שהוא יבצע את התחשיב הכללי של חבות המס באותה שנת כספים.

רוב האזרחים שילמו במהלך השנה מס הכנסה עקב ההכנסות שלו הן כשכיר והן כעצמאי. אך במקרים רבים כאשר מצרפים לכך את מס השבח ובוחנים את חבות המס הכללית, מסתבר שבתחשיב השנתי האזרח שילם מס ביתר ולכן לאחר הגשת הדוח האישי למשרדי מס הכנסה, הוא מקבל החזר מס שבח הכולל גם שיערוך וריבית.

>>>> לבדיקת החזרי מס שבח בחינם וללא עלות ניתן למלא את השאלון בעמוד ואנו נסייע לכם בבקשתכם – למחשבון החזרי מס <<<<

קריטריונים לתשלום מס שבח מופחת במקרקעין

הסכום הכספי המופיע בשובר של מס שבח שנקבע על ידי רשות המיסוי הוא נגזרת של סכום המכירה בקיזוז עלויות נלוות הקשורות להשבחת הנכס, כמו עלויות שיפוץ, בנייה, אנשי מקצוע כמו אדריכל, שמאי, מתווך, עורך דין ועוד. אין בו התחשבות בנושאים אקוטיים כמו פטור מתשלום מס או גילם של בעלי הנכס ולכן הגדרת תשלום זו היא שמדובר במקדמה, ולכן יש לבצע התחשבנות סופית בתום שנת המס עבור החזר מס שבח דירה.

זכאות למס שבח מופחת במקרקעין

יש מקרים שבהם קבוצות באוכלוסייה לא משלמות מס כלל, או משלמות מס מופחת. כמו לדוגמה:

מוכרי נכס שגילם הוא מעל 60 ולכן שיעור המס שלהם הוא נמוך יותר.
אזרחים שקיבלו פטור ממס הכנסה עקב נכות או מחלה קשה. לאור זאת ברוב המקרים חלק הכספים שהם שילמו כמס שבח מגיע להם בחזרה וכך גם מס הכנסה על הכנסתם ממועד כניסתו לתוקף של האישור על פטור מתשלום מס הכנסה. כאשר רואה החשבון המנוסה מכין דוחות שנתיים עד שש שנים אחורה לקוח זה יקבל החזר מס על כל אחת מהשנים ואם באותה שנה מכר נכס, סכום ההחזר עשוי להיות גבוה.
עבור אדם שיש לו מניות בשוק ההון ונגרמו לו הפסדים במהלך השנה תבוצע בדיקת זכאות להחזר מס שבח ויבוצע תחשיב שנתי. בהתאם לכך חלק מתשלום מס שבח ינותב לטובת כיסוי ההפסדים וכך הלקוח יקבל כספים בחזרה.
בני זוג שמתגרשים ולכן מכירת הדירה אינה עסקת מקרקעין החייבת במס.
תושב חוץ
זוגות המוכרים נכס משותף
בעלי נכסים עם שיעורי מס הסטורים (נכסים שנרכשו בין השנים 1948 עד 1960).
בעלי נכסים המוכרים נכסים הזכאים להטבות ופטורים שניתנו בחוק מיסוי מקרקעין
לידיעתכם, משרד רואה החשבון רויסמן חשבים מספק שירותי החזרי מס בפריסה ארצית וללא תלות במקום מגוריכם, משרדנו ממוקם בעיר באר שבע ואנו מתמחים בשירות לכל אזור הדרום ניתן לקבל מידע נוסף גם בעמודים אלו:
החזרי מס לגיל הזהב
החזרי מס באופקים
החזרי מס בנתיבות
החזרי מס בדימונה
החזרי מס בערד
החזרי מס בירוחם
החזרי מס בערבה
החזרי מס בדרום
>>>> לבדיקת החזרי מס שבח בחינם וללא עלות ניתן למלא את השאלון בעמוד ואנו נסייע לכם בבקשתכם – למחשבון החזרי מס <<<<

ייעוץ כלכלי

היעוץ הכלכלי המקצועי שמוענק ע"י רואה חשבון רויסמן יכול להביא לשיפור משמעותי ביכולת התכנון הפיננסי ובכך להפוך החלטות עסקיות למדוייקות ומשתלמות יותר ע"י קבלת החלטות המבוססות על ידע עדכני מלא

תכנון מס מתקדם

בזכות הניסיון העשיר של רויסמן ברשויות המס: תכנון מס מדוייק ומותאם אישית מסייע ללקוחות לחסוך כסף רב במיסים ובמיסוי כפול ובכך מסייע בהבראת עסקים.
תכנון מס יכול לסייע לך בחיסכון כספי, ליצר יציבות פיננסית וניהול פיננסי יעיל יותר בהמשך וכן בפיתוח עסקי כגון זיהוי אפשרויות השקעה, גיוס הון ועוד.

התנהלות מול הרשויות

המשרד הוקם ע"י רואה חשבון יוסף רויסמן לאחר שכיהן כ-25 שנה בתפקידים בכירים במס הכנסה. ניסיונו רב השנים במס הכנסה תורם רבות לאיכות השירות שמקבלים לקוחות המשרד. אנו מודעים למורכבות שבניהול מול רשויות המס. ניסיוננו העשיר יכול לפתור, לייעל ולקדם פעילות נכונה ויעילהמול רשויות אלו

30+ שנים ומאות לקוחות מרוצים

כעצמאי אני מקבל את שירותי ראיית החשבון והנהלת החשבונות ממשרדו של "רויסמן חשבונאות ומיסוי" במשך 10 שנים, הן בחברה בע"מ שבבעלותי והן כעוסק מורשה. כל תקופת עבודתנו יחד זכיתי תמיד לקבל שירות אדיב, מהיר ונעים ומעל לכל – מקצועי ביותר! ממליץ בחום!
ניסן אלון
מורגש הבדל משמעותי בשירות ראיית החששבון אצל רויסמן
יחס אישי ומקצועי, המשרד נותן שקט נפשי מההתמודדות עם שלטונות המס תוך עדכון שוטף, הייתי שנים אצל רואה חשבון אחר ניתן להרגיש את ההבדל.
אמויאל דוד
הקמת חממות בע"מ
צוות המשרד הכולל בראשותו של מריו רויסמן, מלווה אותנו כבר 10 שנה, הצוות מלווה אותנו בכל תחומי ניהול החשבונות, נותן לנו שרות מעולה מול הרשויות: מע"מ , מס הכנסה , וביטוח לאומי, מכין לנו לפי בקשותינו דוחות הנדרשים לטובת מימון העסק שלנו, מול מרכז ההשקעות בחקלאות , מול גופי המימון בנקאיים וחוץ בנקאיים, המשרד מרכז עבורנו שרות מקצועי, מענה לכל צורכנו ביעילות וזמינות רבה. על כך מודים לך ולאביך על המסירות הרבה בשרות המקצועי והחכם שלכם.
אביהר גיורא ופרדי נפתלי
חקלאים במושב חצבה בערבה

ההישגים שלנו - רוצה גם?

החזרי מס שבח ללקוחות
0 +
אחוזי הצלחה בייצוג תיקים
0 %
זמן תגובה ממוצע ללקוחות
0 דקות
התמחויות ייחודיות
0 +